Sergi has logged 34 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dragon Blade

Dragon Blade

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry