• Love & Gelato

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Umma

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • All My Life

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Valley Girl

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • Hillary

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★★★★★

  • The Grudge

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Wind

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Winter's Blood

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★