Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All My Life

All My Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Umma

Umma

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cards of Death

Cards of Death

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eating Out: Drama Camp

Eating Out: Drama Camp

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind

Wind

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry