• Friends: The Reunion

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Normal People

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Prescription for Love

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Dance With Me

  • After

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

  • Suddenly a Tree

    ★★★★

  • Gholamreza Takhti

    ★★★½

  • The Warden

  • Just 6.5

  • Green Book

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • Bomb: A Love Story

  • Love, Simon

  • Sheeple

  • Cold Sweat

  • Oxidan

  • My Brother Khosrow

  • Wonder

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

  • 5 in the Afternoon

  • In a Heartbeat

  • The Square

    ★★★★★

  • The Good, the Bad & the Corny

  • Fifty Shades Darker

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Red Nail Polish

  • Lantouri

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • Lion

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

  • Me

  • Daughter

  • Dracula

  • Standing in the Dust

  • Me Before You

  • The Salesman