Sort by

Seth S. has logged 212 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read prior review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dislecksia: The Movie

Dislecksia: The Movie

2011
×
Edit this entry  
14
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant Head

Ant Head

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
01
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry