Sort by

🇵🇱 Steve G has logged 68 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grand Theft Auto

Grand Theft Auto

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Poison

Pretty Poison

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightforce

Nightforce

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat

The Cat

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall: The Wonderful and Frightening World of Mark E. Smith

The Fall: The Wonderful and Frightening World of Mark E. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lifepod

Lifepod

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Challenge

The Challenge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night School

Night School

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tower of Evil

Tower of Evil

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Visitors

The Visitors

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunter Prey

Hunter Prey

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Thumbs a Ride

The Devil Thumbs a Ride

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zero Hour!

Zero Hour!

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trail Street

Trail Street

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Dean Stanton: Partly Fiction

Harry Dean Stanton: Partly Fiction

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brandy for the Parson

Brandy for the Parson

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raffles

Raffles

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2LDK

2LDK

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hit List

Hit List

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Silver Fleet

The Silver Fleet

1943
×
Read the review Edit this entry  
09
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry