Sort by

🇵🇱 Steve G has logged 80 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Should Happen to You

It Should Happen to You

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Park Row

Park Row

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
Read the review Edit this entry  
25
The Victors

The Victors

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodmoon

Bloodmoon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yella

Yella

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Full Eclipse

Full Eclipse

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candlelight in Algeria

Candlelight in Algeria

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Replicant

Replicant

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Ambush

Night Ambush

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Appointment in Berlin

Appointment in Berlin

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Sun

Black Sun

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
Read the review Edit this entry  
16
Shoot to Kill

Shoot to Kill

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry