Adryon has logged 64 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sam Kinison: Breaking the Rules

Sam Kinison: Breaking the Rules

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles at Shea Stadium

The Beatles at Shea Stadium

1965
×
Edit this entry  
26
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Baskin

Baskin

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cedric the Entertainer: Live from the Ville

Cedric the Entertainer: Live from the Ville

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Friendly Persuasion

Friendly Persuasion

1956
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

1967
×
Read the review Edit this entry  
14
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mac & Devin Go to High School

Mac & Devin Go to High School

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Payback

Payback

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Giant's Dream: The Making of the Iron Giant

The Giant's Dream: The Making of the Iron Giant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry