Adryon has logged 576 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Balto

Balto

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Red Badge of Courage

The Red Badge of Courage

1951
×
★★★½
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
Edit this entry  
12
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
Read prior review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
01
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★½
Edit this entry  
01
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★½
Edit this entry  
29
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Edit this entry