Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • I Like Movies

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Huesera: The Bone Woman

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Come and Learn with Pibby!

  • Eternals

  • The Black Phone

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Sweet Girl

  • The Innocents

    ★★★

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Nothing But the Sun

    ★★★½

  • Never Settle: Calling In

  • The Stranger by the Shore

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Kmêdeus

    ★★½

  • Helluva Boss

  • Plastic Island

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

  • Revolution and Land

    ★★★★

  • The Lost Okoroshi

    ★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Legend of Hei

    ★★★★

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★