• Walk the Line

    ★★★½

  • Good Morning, Vietnam

    ★★★★½

  • Volver

    ★★★★

  • Zero for Conduct

    ★★★½

  • How to Be a Player

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • The Virgin Spring

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Red Balloon

    ★★½

  • Shallow Hal

    ★★★

  • Satantango

    ★★★★

  • Run Lola Run

    ★★★★

  • Flight of the Phoenix

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Sin Nombre

    ★★★★½

  • Aparajito

    ★★★★★