Harrison has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sanctity of Space

The Sanctity of Space

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Storm Lake

Storm Lake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mile... Mile & A Half

Mile... Mile & A Half

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Better Days

Better Days

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waikiki

Waikiki

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Wire

The Wire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Too Late

Too Late

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Unholy 'Mole

Unholy 'Mole

×
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of Hei

The Legend of Hei

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry