Harrison has logged 47 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Better Days

Better Days

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waikiki

Waikiki

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Wire

The Wire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Too Late

Too Late

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Unholy 'Mole

Unholy 'Mole

×
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of Hei

The Legend of Hei

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mom Fight

Mom Fight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Type D

Love Type D

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colette

Colette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Present

The Present

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry