Ian has logged 28 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
300

300

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Edit this entry  
01
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry