• Stuck Apart

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • The Irishman

  • Strangers From Hell

    ★★★★½

  • Joker

  • Bird Island

  • Nimic

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Isadora's Children

  • Pain and Glory

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Loving Vincent: The Impossible Dream

  • Piranhas

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

  • Again Once Again

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Monos

  • Aquaman

    ½

  • Green Book

    ★★★★½

  • High Life

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Ayka

  • The Wild Pear Tree

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • 3 Faces

    ★★★★

  • Everybody Knows

  • Avengers: Infinity War

  • Mug

  • Museo

    ★★★★

  • Annihilation

  • Butterflies

  • RBG

  • Pity

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • In the Family

  • Forgotten

    ★★★½

  • Ayla: The Daughter of War

  • Justice League

    ★★

  • Yellow Heat

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Loveless

    ★★★★

  • In the Fade

    ★★★

  • Djam

    ★★★★

  • Happy End

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Rebel in the Rye

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★½