• Mare of Easttown

    ★★★½

  • Radiograph of a Family

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Sun Children

    ★★★

  • Butterfly Stroke

  • The Father

    ★★★½

  • Harassment 2

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • When the Moon Was Full

    ★★

  • Jandar

  • The Warden

    ★★★

  • Suddenly a Tree

    ★★½

  • Midday Event: Trace of Blood

    ★½

  • My Second Year in College

    ½

  • Gholamreza Takhti

    ★★★

  • Just 6.5

  • Castle of Dreams

    ★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Rona, Azim's Mother

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Flaming

    ★★½

  • Centipede

  • I Want to Dance

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Sly

  • Dominion

    ★★★½

  • Khargiush

    ★★½

  • Lottery

    ½

  • Pig

    ★★★

  • Woodpecker

    ★★

  • Bomb: A Love Story

    ★★★

  • Confiscation

    ★★

  • Damascus Time

    ★½

  • Transit

    ★★★½

  • Sheeple

    ★★½

  • The Lost Strait

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Oxidan

    ★½

  • The Gift

    ★★★★★

  • The Readhead

    ★★★

  • My Brother Khosrow

    ★★

  • The Girl's House

    ★★

  • Invasion

  • Asphyxia

    ★★