Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
303

303

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Salaam Cinema

Salaam Cinema

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
The President

The President

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Search

Search

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
First Graders

First Graders

1984
×
★★★
Edit this entry  
23
Five Dedicated to Ozu

Five Dedicated to Ozu

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Chorus

The Chorus

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Breaktime

The Breaktime

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Orderly or Disorderly

Orderly or Disorderly

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
The Cyclist

The Cyclist

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
Kandahar

Kandahar

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Downpour

Downpour

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Songbird

The Songbird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry