Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dance of the Drunk Mantis

Dance of the Drunk Mantis

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Demon Lover

My Demon Lover

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blackout

The Blackout

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Max Headroom - 20 Minutes into the Future

Max Headroom - 20 Minutes into the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Say Die

Never Say Die

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shaolin Heroes

The Shaolin Heroes

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Crystal Fist

Crystal Fist

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spiritual Kung Fu

Spiritual Kung Fu

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
01
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
30
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jaguar Lives!

Jaguar Lives!

1979
×
★★
Edit this entry  
25
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ringer

The Ringer

1964
×
★★½
Edit this entry  
23
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secret Ninja, Roaring Tiger

Secret Ninja, Roaring Tiger

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hercules and the Princess of Troy

Hercules and the Princess of Troy

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission of Condor

Mission of Condor

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bloodstone

Bloodstone

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tall Blond Man with One Black Shoe

The Tall Blond Man with One Black Shoe

1972
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Meteor Man

The Meteor Man

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Seized

Seized

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry