Sean has logged 541 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sink

Sink

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Granny

The Granny

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hands of Orlac

The Hands of Orlac

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Black, Mr. Hyde

Dr. Black, Mr. Hyde

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bug

Bug

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Bathtub of the World

In the Bathtub of the World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slither

Slither

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Two Weeks in Another Town

Two Weeks in Another Town

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Telltale Heart

The Telltale Heart

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
RR

RR

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Onion Pacific

Onion Pacific

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killing

Killing

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry