• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • American Underdog

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½