Sort by

Sergio has logged 25 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Macario

Macario

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry