Sort by
  • Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

    ★★½

  • Saw X

    ★★★

  • V/H/S/85

    ★½

  • When Evil Lurks

    ★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Bottoms

  • Afire

    ★★

  • The Plough

    ★★★

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Passages

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Eileen

    ★★

  • Fair Play

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • V/H/S/99

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★

  • Blonde

    ★½

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Athena

    ★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Swallowed

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Pacifiction

    ★★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • EO

    ★★★★½

  • Lonesome

    ★★