Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry