Landon has logged 154 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
LBJ

LBJ

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry