• Batman Ninja

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • The Director and the Jedi

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Death Wish

    ★★

  • A Wrinkle in Time

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★

  • Mute

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • What They Had

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • 12 Strong

    ★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Bright

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Fullmetal Alchemist

  • Wonder

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Auditorium 6

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Boo 2! A Madea Halloween

    ½

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Snowman

  • Happy Death Day

    ★★

  • Spielberg

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Breathe

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★½