• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★