Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wit

Wit

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ivory Tower

Ivory Tower

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
18
I Voted?

I Voted?

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Alex & the List

Alex & the List

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
We Are Columbine

We Are Columbine

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Memories of a Penitent Heart

Memories of a Penitent Heart

2016
×
★★★★★
Edit this entry