• Cruella

    ½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Radiograph of a Family

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★½

  • The Life Ahead

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Atarrabi & Mikelats

  • On the Rocks

    ★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★

  • Tenet

  • Unhinged

    ½

  • Summer of 85

    ★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • The World to Come

    ★★

  • DAU. New Man

    ★★★

  • DAU. Katya Tanya

    ★★★½

  • DAU. String Theory

    ★★½

  • DAU. Nikita Tanya

    ★★

  • DAU. Brave People

    ★★★

  • DAU. Three Days

    ★★★

  • DAU. Nora Mother

    ★★½

  • Apples

    ★★★

  • DAU. Degeneration

    ★★★½

  • Days

    ★★★★

  • DAU. Natasha

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Undine

    ★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • Servants

    ★★½

  • Malmkrog

    ★★★★½

  • The Rain Falls Where it Will

    ★½

  • Toman

    ★★★★

  • The Father

    ★★

  • Minari

    ★½

  • The Nest

    ★★

  • Possessor

    ★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Sin

    ★★★½

  • Better Days

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★½

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★

  • Parasite

    ★★

  • Tommaso

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • Lux Æterna

    ★★