Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Left-Handed Woman

The Left-Handed Woman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
½
Edit this entry  
06
Ro.Go.Pa.G.

Ro.Go.Pa.G.

1963
×
★★½
Edit this entry  
06
The Working Class Goes to Heaven

The Working Class Goes to Heaven

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Small Change

Small Change

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Better Days

Better Days

2019
×
★½
Edit this entry  
04
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
Edit this entry  
02
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Few of Us

Few of Us

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Corridor

The Corridor

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
In Memory of the Day Passed By

In Memory of the Day Passed By

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Three Days

Three Days

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★½
Edit this entry  
14
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Radiograph of a Family

Radiograph of a Family

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Marseille

Marseille

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sin

Sin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
DAU. Three Days

DAU. Three Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
DAU. String Theory

DAU. String Theory

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Servants

Servants

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Atarrabi & Mikelats

Atarrabi & Mikelats

2020
×
Edit this entry  
18
DAU. Katya Tanya

DAU. Katya Tanya

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
DAU. Katya Tanya

DAU. Katya Tanya

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
DAU. Nikita Tanya

DAU. Nikita Tanya

2020
×
★★
Edit this entry  
26
DAU. Degeneration

DAU. Degeneration

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
DAU. New Man

DAU. New Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★
Edit this entry  
15
DAU. Nora Mother

DAU. Nora Mother

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
DAU. Brave People

DAU. Brave People

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
10
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Working Man

Working Man

2019
×
½
Edit this entry  
09
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★
Edit this entry