• The Bad Guys

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Bubble

    ★★

  • Marry Me

    ★★

  • The House

    ★★★

  • The King's Daughter

  • The Silent Sea

    ★★★

  • Rumble

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Maid

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Old Henry

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Threesome

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • A Hero

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Land

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Your Honor

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Normal People

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Walnut Tree

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Courier

    ★★

  • The Outsider

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • UglyDolls

    ★★★

  • Missing Link

    ★★

  • Official Secrets

    ★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Maniac

    ★★

  • Golden Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★