Sort by
  • Memory Is But A Bird

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★★★

  • Biswa Kalyan Rath's Mood Kharaab

  • 2018

    ★★★★

  • The Mother

    ★★½

  • The Man on Fire

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Kisi Ka Bhai... Kisi Ki Jaan

    ★★½

  • Virupaksha

  • The Covenant

    ★★★★

  • Ghosted

    ★★½

  • Shaakuntalam

  • Paint

    ★★

  • BEEF

    ★★★★

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Dasara

    ★★★★½

  • Rahul Talks to People

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Tetris

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Balagam

    ★★★

  • 65

  • The Weeknd: Live at SoFi Stadium

  • Selfiee

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Vaathi

    ★★★½

  • Dada

    ★★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Romancham

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

    ★★★★

  • Fursat

    ½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Anubhav Singh Bassi: Bas Kar Bassi

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Pathaan

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Polite Society

    ★★★

  • Mission Majnu

    ★★½

  • Chhatriwali

    ★★★

  • India: The Modi Question

  • Vaalvi

    ★★★★

  • Kuttey

    ★★½

  • Plane

    ★★★

  • Thunivu

    ★★★½

  • Varisu

    ★★★

  • Taaza Khabar

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Ved

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Govinda Naam Mera

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★½

  • Blurr

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • An Action Hero

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Bhediya

    ★★★★

  • Trevor Noah: I Wish You Would

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★