Sort by

Kibriya⚡ has logged 46 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Airlift

Airlift

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Alaipayuthey

Alaipayuthey

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ek Villain

Ek Villain

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Befikre

Befikre

2016
×
★★
Edit this entry  
26
JugJugg Jeeyo

JugJugg Jeeyo

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shamshera

Shamshera

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Raanjhanaa

Raanjhanaa

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anek

Anek

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Gentleman

A Gentleman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Saawariya

Saawariya

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Ranveer vs Wild with Bear Grylls

Ranveer vs Wild with Bear Grylls

2022
×
Edit this entry  
12
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Rocketry: The Nambi Effect

Rocketry: The Nambi Effect

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Manikarnika: The Queen of Jhansi

Manikarnika: The Queen of Jhansi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sye Raa Narasimha Reddy

Sye Raa Narasimha Reddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Major

Major

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vikram Vedha

Vikram Vedha

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
Edit this entry  
02
Samrat Prithviraj

Samrat Prithviraj

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry