Sort by
  • Nam June Paik: Moon Is The Oldest TV

  • M3GAN

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Smile

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Crush

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Navalny

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½