Sort by

Shaista has logged 84 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crush

Crush

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry