• Hush

    Hush

    ★★★½

    like damn.

  • Ugly

    Ugly

    ★★★★½

    probably one of my fav anurag kashyab films

  • sad day

    sad day

    ★★★★★

    QUEEEN

  • Matthias & Maxime

    Matthias & Maxime

    ★★★★½

    this one i recommend watching with your childhood homies

  • Oculus

    Oculus

    ★★★★

    i had too much fun watching it.

  • Fantastic Mr. Fox

    Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

    this is just so wholesome
    bye let me cry

  • That Girl in Yellow Boots

    That Girl in Yellow Boots

    ★★★½

    that's a wave of sadness to take in. fuck.

  • No Smoking

    No Smoking

    ★★★★

    yo this is so cool. Amazing.

  • Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

    Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

    ★★★★★

    im speechless

  • Apocalypse Now

    Apocalypse Now

    ★★★★★

    THE FINAL CUT

    tbh going into this i wasnt looking forward, i watched this only coz i wanted to watch the making doc of this, i was really interested in that more. so i watched and OH MY FUCKING GOD!
    It's just fucking incredible. just fucking WOW. Everything is so top notch. i have mad respect for Coppola, man. Madlad wrote this film and actually made it. ITS NOT AT ALL AN EASY FILM TO MAKE. LIKE YOU HAVE TO UNDERSTAND THAT. seriously how he was allowed to make this NUTS!
    looking forward to the doc.

  • Black Friday

    Black Friday

    ★★★★½

    Fucking just wow!!!

  • The Little Prince

    The Little Prince

    ★★★★½

    man, this hit so hard