• Death of Me

    ★★

  • Akilla's Escape

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Cut Throat City

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

  • Becky

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Henry

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Primal

    ★½

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Jallikattu

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Bring Me Home

    ★★½

  • Mosul

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Point Blank

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • First Love

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★