• Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Darker than Black: Gemini of the Meteor

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Closer

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ½

  • Donnie Darko

    ½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Casino

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Kickboxer

    ½

  • Rain Man

    ★★★★½

  • Bloodsport

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • a siberian film

    ★★★