• The Green Knight

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Memory Box

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Pelé

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Diddly Squat

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Hidden

    ★★★½

  • Fine

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Lift Like a Girl

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • Clichy-Montfermeil

    ★★★

  • Ride It Out

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Good Thanks, You?

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Disconnect

  • Becoming

    ★★★

  • The Pit Where We Were Born

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Present

    ★★★½

  • Sun Children

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Apparition

    ★★★

  • Coffee Shop Names

    ★★★

  • Once Upon a Time in The Café

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Moloka'i Bound

    ★★★

  • Pangu

    ★★½

  • Mo Gilligan: Momentum

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Krabi, 2562

    ★★★

  • Filmfarsi

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Darling

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Throat Singing in Kangirsuk

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Extreme Job

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Our Kind of Love

    ★★½

  • An Act of Love

    ★★

  • The Carnival Is Over

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½