• Save Ralph

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Wrong Turn

  • It's a Sin

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Project Power

  • Black Is King

  • Host

    ★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

  • We Bare Bears: The Movie

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Scoob!

  • Rhubarb

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

  • Disclosure

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Let It Snow

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Scarecrow

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Spooky Tale of Captain Underpants Hack-a-ween

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie