Sort by
  • This Place Rules

  • Townsend's Last Night

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Lessons My Hair Has Taught Me

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Jackass Forever

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Memoria

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cloudscape

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Boogie

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Happy Valley

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Another Round

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Searching for Beauty in Student Loan Debt or at Least the Envelopes in Which it Comes

  • Days

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • RUN!

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Mister America

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • A Month of Single Frames

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • UglyDolls