• Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Save Ralph

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Bobo the Monkey

  • Everywhere at the End of Time

  • Long Toast

  • Sweet Home

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

    ★★★★

  • Sundown

  • Mum's Sweater

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Freaky

  • Colza

  • Secrets and Lies in a Town of Sinners

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Given

    ★★★½

  • Peninsula

  • The Business of Drugs

  • Hamilton

  • A Dog That Smokes Weed

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Monkeys Who Live in a House

  • The Half of It

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Social Dilemma

  • Sex, Explained

  • Suki

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Frozen II

  • Daniel Sloss: X

  • Oasis

  • Fractured

  • Catscape

  • National Theatre Live: Fleabag

  • The Mind, Explained

  • Jojo Rabbit

  • K-12

  • Joker

  • asdfmovie12

  • Hair Love

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • SHOP: A Pop Opera

  • Given

    ★★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Wishing Apple

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ramen

  • Wasteland

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

  • Years and Years

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

  • dead end