• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Cinderella

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The VelociPastor