Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manto

Manto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Highway

Highway

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mom

Mom

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
2 States

2 States

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fireworks Wednesday

Fireworks Wednesday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Search of a Midnight Kiss

In Search of a Midnight Kiss

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry