Shanzeh has logged 264 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paint

Paint

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sky Is Pink

The Sky Is Pink

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are Family

We Are Family

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sign of Venus

The Sign of Venus

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry