• The House

  • The Backrooms

  • Given: The One on the Flip-Side

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • Louise

  • Rest in Peace

  • Four Hours at the Capitol

  • Antlers

    ★★★½

  • My Senpai Is Annoying

    ★★★½

  • A Blizzardy Summer Vacation

  • Irina: The Vampire Cosmonaut

    ★★★½

  • Blue Period

  • Selection Project

    ★★★½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Heike Story

    ★★★★

  • The Bones

  • The Guilty

  • I've Become a Gengar!?

  • The King of Laughter

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Fena: Pirate Princess

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Warming Slugma House

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Sonny Boy

    ★★★½

  • The Vandal

  • Memoria

    ★★★★

  • Emergence Collapse

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

  • Train Again

  • Life Lessons with Uramichi Oniisan

  • Opera Girl!

  • I, Tsushima

  • Wait Here! Magikarp

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

  • Beast

  • The Novice

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

  • Trese After Dark

    ★★★

  • Revue Starlight: The Movie

  • Pompo: The Cinéphile

  • A Budding Dream

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Traveler

  • Kaguya-sama: Love is War OVA