Sort by

Sharable Texas has logged 29 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Plane

Plane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gamer

Gamer

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Supercop 2

Supercop 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry