Sort by

Aaron's Reviews has logged 130 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Song Lang

Song Lang

2018
×
Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Edit this entry  
03
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
Edit this entry  
02
Rafiki

Rafiki

2018
×
Edit this entry  
01
The Return of the Prodigal Son

The Return of the Prodigal Son

1976
×
Edit this entry  
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Edit this entry  
30
Fathom

Fathom

1967
×
Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
28
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
26
Popeye

Popeye

1980
×
Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Edit this entry  
22
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
Edit this entry  
21
Gate of Flesh

Gate of Flesh

1964
×
Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
Edit this entry  
09
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cool Change

Cool Change

1986
×
Edit this entry  
06
Wolfshead: The Legend of Robin Hood

Wolfshead: The Legend of Robin Hood

1973
×
Edit this entry  
04
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
Edit this entry  
03
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
Edit this entry  
30
The Survivor

The Survivor

2021
×
Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Minamata

Minamata

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

1988
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Edit this entry  
17
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Restless

Restless

2022
×
Edit this entry  
14
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
Edit this entry  
13
Jersey

Jersey

2022
×
Edit this entry  
11
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Panda Adventure

The Amazing Panda Adventure

1995
×
Edit this entry  
06
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Edit this entry  
04
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
Edit this entry  
03
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
31
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
Edit this entry  
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry