• Sarkaru Vaari Paata

    ★★★★

  • Dasvi

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Radhe Shyam

    ★★★

  • Bheemla Nayak

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • DJ Tillu

    ★★★½

  • Mahaan

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Senapathi

    ★★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Most Eligible Bachelor

    ★★★½

  • Doctor

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Bell Bottom

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Radhe

    ½

  • Vakeel Saab

    ★★½

  • Pagglait

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Jathi Ratnalu

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★★

  • Master

    ★★★

  • Krack

    ★★★★

  • Dirty Hari

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Andhaghaaram

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • V

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★½

  • Uma Maheswara Ugra Roopasya

  • Dil Bechara

    ★★★★

  • Krishna and His Leela

    ★★★

  • Penguin

    ½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Extraction

    ½

  • Madha

    ★★

  • Kaamyaab

    ★★★★

  • Bheeshma

    ★½

  • Love Aaj Kal

    ★★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★★

  • Varane Avashyamund

    ★★★

  • Jawaani Jaaneman

    ★★★

  • Minari

    ★★★