Sort by

Shar has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dirty Hari

Dirty Hari

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Gharshana

Gharshana

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asuran

Asuran

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Andhaghaaram

Andhaghaaram

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
½
Edit this entry  
03
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Balto

Balto

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
V

V

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strangled

Strangled

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Uma Maheswara Ugra Roopasya

Uma Maheswara Ugra Roopasya

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dil Bechara

Dil Bechara

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
8MM

8MM

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry