Sort by

Shar has logged 22 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Growing Up Smith

Growing Up Smith

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sunday's Illness

Sunday's Illness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Madha

Madha

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Madha

Madha

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry